Domowe sposoby na czystą toaletę. Odświeżysz ją w kilka minut – sklepowe środki staną się historią

Czysta toaleta to wizytówka każdej szanującej się Pani domu. Jest ważna zarówno dla zdrowia i komfortu domowników jak i gości, którzy korzystając z niej oceniają poziom dbałości o mieszkanie.

Mycie toalety zwykle nie należy do ulubionych zajęć, nie można go jednak pominąć, ze względów higienicznych. Warto zadbać o to, aby owe miejsce w domu było zawsze czyste i zadbane, choćby z powodu niespodziewanych wizyt gości.

Chyba nie chciałabyś się wstydzić za brud i nieprzyjemny zapach? Na rynku dostępnych jest mnóstwo środków przeznaczonych specjalnie do czyszczenia toalet. Są one bakteriobójcze i bardzo skutecznie zwalczają nieprzyjemne zapachy.

Jest to jednak silna chemia, która jest toksyczna dla nas oraz dla środowiska naturalnego. Zachęcamy zatem do wypróbowania naturalnych metod, które potrafią być równie skuteczne, nie narażając naszego zdrowia i życia. Do tego są tanie, więc nie uszczuplą naszego portfela tak, jak potrafią to zrobić specjalnie dedykowane toaletom produkty.

Odświeżenie w pięć minut

Świetną sztuczką, którą zna niewiele osób jest umieszczenie w zbiorniku do spłukiwania pasty do zębów. Warto wybrać tanią o wyraźnym zapachu.

Następnie należy podziurawić tubkę i włożyć do zbiornika. Pomaga to zniwelować osad, rdzę, zlikwidować nieprzyjemne zapachy i zdezynfekować powierzchnię toalety. Jeśli otwory, które wykonasz będą niewielkie, jedna tubka powinna wystarczyć nawet na dwa, trzy miesiące!

Usuwanie osadu

W długo używanych toaletach pojawia się rdza i kamień, co może mieć fatalne skutki dla hydrauliki. Pomijając już względy estetyczne.

Zwykle do usuwania tego typu zabrudzeń używamy środków, które jednak szybko spływają wgłąb toalety. Nie zdążą wtedy skutecznie zadziałać. jest jednak na to sposób.

Wystarczy zwilżyć środkiem papier toaletowy i przykleić do ścianek, najlepiej na całą noc. Znikną nawet najbardziej uporczywe zanieczyszczenia.

Jak poradzić sobie z trudno dostępnymi zakamarkami?

Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, ze środki potrzebne do czyszczenia toalety masz pod ręką w swojej kuchni. Wystarczy, ze wymieszasz szklankę sody oczyszczonej, 3/4 szklanki kwasku cytrynowego, kilka kropelek ulubionego olejku i jedną łyżkę płynu do mycia naczyń.

Tak powstaną super skuteczne tabletki do czyszczenia. Zapytasz jak? musisz masę, jaka powstanie po połączeniu tych wszystkich substancji umieścić w formie do lodu i odczekać, aż całość zastygnie. Powinno to trwać około czterech godzin.

Aby skutecznie oczyścić toaletę, wrzuć jedną taką tabletkę do muszli i odczekać aż się rozpuści. Następnie wyszorować dokładnie przy pomocy szczotki ściany toalety. Te tabletki to takie dwa w jednym. Mianowicie czyszczą toaletę ale też ją odświeżają.

Stworzenie ich zajmuje niecały kwadrans a przechowywać je można bardzo długo, dlatego warto skorzystać z tego przepisu, by cieszyć się czystością i świeżością.

Jak widać naturalne środki czystości, wyprodukowane w zaciszu domowego ogniska, z dostępnych i nieszkodliwych substancji mogą być równie skuteczne jak ich sklepowe zamienniki.