Istnieją trzy świetne sposoby na czyszczenie kuchenki gazowej. Instrukcja krok po kroku.

Jak skutecznie czyścić palniki kuchenki gazowej?

Prawdopodobnie poświęciłeś wiele czasu na czyszczenie palników kuchenki gazowej. Kiedy gotujesz lub smażysz, palniki mogą się zabrudzić. Chociaż chemiczne środki do usuwania oparzeń są skuteczne, mogą uszkodzić Twoje ręce i powierzchnie.

Do czyszczenia wystarczy użyć zwykłej pasty do zębów i sody oczyszczonej. Unikniesz również negatywnych skutków stosowania ostrych środków chemicznych. Możesz również używać środków czyszczących domowej roboty, aby chronić środowisko.

Umieść palniki w misce lub garnku nadającym się do piekarnika. Dodaj łyżkę stołową sody oczyszczonej do gorącej wody i zanurz je na około cal.

Bądź ostrożny!

Po ustąpieniu piany wyjmij palniki z pieca i wyszoruj je pastą do zębów.

Użyj gąbki, szczotki lub szmatki do wyszorowania palników. Po tym prostym procesie palniki będą wyglądały jak nowe.

Druga metoda

Szare mydło to powszechnie stosowany środek czyszczący, który był używany przez nasze babcie. Jego skuteczność w walce z brudem odeszła do lamusa w czasach współczesnych. Warto trzymać zapas w szafce, aby móc z niego korzystać zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

Czego potrzebujesz?

  • Ćwierć kostki szarego mydła
  • Szklanka octu
  • Gorąca woda

Zetrzyj mydło na tarce i umieść je w rondelku. Pozostaw wiórki mydlane na kilka minut do ostygnięcia w gorącej wodzie. Dobrze wymieszaj, aż mydło całkowicie się rozpuści. Dodaj szklankę octu do mieszaniny i pozwól jej gotować się na wolnym ogniu przez 20 minut. Bądź ostrożny: To może się zagotować.

Roztwór może być stosowany do zabrudzonych palników. Do czyszczenia palników używać gąbki, szmatki lub miękkiej szczotki. Spłukać po 3-5 minutach. Powtórz proces dla lepszego efektu. Palniki będą wyglądać jak nowe, jeśli będziesz to robić regularnie.

Pasta z sody i szarego mydła

Pasta z sody oczyszczonej i szarego mydła to świetna opcja, jeśli uwielbiasz domowe środki czystości. Ten produkt będzie miał niesamowite rezultaty. Ten produkt wyeliminuje potrzebę stosowania kupionych w sklepie chemicznych środków czyszczących.

Pomoże Ci to zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie pozwoli Ci żyć z większym poczuciem odpowiedzialności za środowisko. Połącz 100 g szarego mydła z 75g sody oczyszczonej i 100 ml wrzącej wody. Gdy mydło ostygnie, zetrzyj je na tarce, a następnie dodaj wrzącą wodę. Po rozpuszczeniu się mydła, ostudź je, a następnie dodaj sodę oczyszczoną.

Połącz wszystkie składniki, aż uzyskasz jednolitą pastę. Można ją przechowywać w szczelnie zamkniętym słoiku, aby zapobiec jej wysychaniu.

Ta pasta może używać czyścić więcej niż tylko kuchenne palniki.

Może być używana do mycia zlewów, wanien i garnków.

Użyj gąbki, aby lekko zwilżyć powierzchnię, a następnie nałóż pastę.

Pozostawić na 5-10 minut, a następnie szorować. Spłucz dużą ilością bieżącej wody, a następnie dokładnie wysusz.