Te domowe receptury w sprayu trwale pozbędą się uporczywych insektów. Oto instrukcje dotyczące przygotowania.

Każdy nienawidzi komarów i innych owadów, które gryzą.

Swędzące bąble, wysypki i alergie są powszechne wiosną i latem. Chociaż na rynku jest wiele produktów do walki z tymi szkodnikami, większość z nich nie działa i ma toksyczne składniki. Warto poszukać naturalnych środków, wykonanych z domowych składników.

Składniki:

  • Pół szklanki oleju roślinnego
  • Pół szklanki szamponu
  • Pół szklanki octu

Sposób zastosowania:

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki, np. W butelce ze spryskiwaczem połącz olej roślinny, szampon i ocet. Wymieszaj wszystkie składniki razem i wstrząśnij przez chwilę. Ta mieszanina nie jest zalecana do stosowania na skórę. Ta mieszanka jest świetna do spryskiwania okien i innych powierzchni, gdzie często widzisz owady.

Ważne jest, aby wspomnieć, że można używać octu w domu, nawet jeśli ma nieprzyjemny zapach (będzie to trwało przez jakiś czas), jeśli są zwierzęta, alergie lub dzieci żyjące z tobą.

Goździki odstraszające komary i muchy

Składniki:

  • Alpa francaise;
  • Goździki.

Sposób przygotowania;

Dodać całą zawartość alpa francaise do miski. Można również dodać kilka goździków (do 20). Podzielić mieszankę na pożądaną liczbę części i umieścić je w pomieszczeniach, w pobliżu okien i drzwi wejściowych. Ta mieszanka jest świetna zarówno na muchy, komary, jak i osy i pszczoły.

Nagietek i jego zdolność do odstraszania owadów

Zastosowanie:

Ta roślina jest znana z odstraszania wielu owadów. Będzie odstraszać owady, jeśli powiesisz ją w odpowiednich miejscach. Będzie ładną dekoracją i będzie odstraszać niechcianych gości w postaci owadów.

Drożdże są środkiem odstraszającym owady

Składniki:

  • 1 szklanka wody
  • 1/4 szklanki cukru
  • 1/4 łyżeczki suszonych lub świeżych drożdży
  • Dwulitrowa butelka, najlepiej przezroczysta.

Zastosowanie:

Zmniejsz butelkę o połowę. W miseczce rozpuść cukier w wodzie. Dodaj cukier do wody, a drożdże do butelki. Odwróć górną część butelki do góry nogami. Można użyć taśmy klejącej, aby skleić ścianki, jeśli się nie łączą. Dno butelki powinno być przykryte czymś ciemnym, aby powietrze nie dostawało się do środka i aby szybciej się nagrzewało. Górna część powinna pozostać przezroczysta.

Ciesz się swoją pułapką na komary. To działa. Mieszanka wytwarza dwutlenek węgla, który komary uwielbiają. Uwielbiają ciemne miejsca, stąd pokrywa na dnie butelki. Pułapka będzie przyciągać komary do dwutlenku węgla i nie będzie można pozwolić im uciec. Oto jak to działa.

Jak pozbyć się kleszczy i komarów

Powinieneś upewnić się, że jesteś wolny od kleszczy i komarów, gdy zapuszczasz się do lasu na grzybobranie lub po prostu odpoczywasz w swoim ogrodzie. Będziesz potrzebował trochę kopru włoskiego, bawełnianą torbę i trochę wody. Aby uwolnić aromat kopru włoskiego, zwiąż go i zmiażdż.

Dobrze jest mieć go zawsze przy sobie, gdy idziesz na spacer do lasu lub gdziekolwiek indziej, gdzie możesz spotkać kleszcze lub komary. Umieść woreczek w skarpetkach lub w innym niskim miejscu, abyś mógł cieszyć się spacerem bez niechcianych gości.