Zerwij liście malin podczas czerwcowego spaceru, a zyskasz wyjątkową mieszankę, która pomaga milionom kobiet.

Dawniej zbieranie liści malin było bardzo powszechne. W przeszłości ich zdrowotne właściwości były znane ludzkości. Wiedziano, że mogą one zastąpić nawet lekarstwa.

Matka natura hojnie obdarza każdego człowieka. Aby w pełni wykorzystać to, co ma nam do zaoferowania, nie możemy polegać wyłącznie na gotowych substancjach. Poznaj wyjątkowe właściwości liści malin! Najlepiej zbierać je wiosną, na przełomie maja i czerwca, czyli podczas ich rozkwitu. Na szczęście są tak samo wartościowe także w późniejszych miesiącach roku aż do jesieni.

Dlaczego miliony kobiet pokochały liście malin?

Liście malin są niezwykle bogate w witaminy. Wyjątkowo dużo w nich witaminy B12, a także kwasów organicznych oraz składników odżywczych, które są niezwykle ważne dla prawidłowego i zdrowego funkcjonowania naszego organizmu.

Liście maliny wykorzystywano dotychczas w stomatologii, ponieważ sprawdzają się w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej. Pomagają uporać się z bólem zębów. Działają także korzystnie na trudności związane ze skórą. Kobiety kochają liście malin, ponieważ działają łagodząco na dolegliwości menstruacyjne.

Ponadto są zbawienne w zaawansowanej ciąży, stymulując mięśnie macicy. Dzięki nim kobieta ma zapewnioną dbałość o urodę i młodość – warto stosować je do wykonywania peelingów na skórze. Liście maliny pomagają także na dolegliwości żołądkowe, łagodząc bóle brzucha i zatrzymując biegunkę.

W przypadku zapalenia dróg moczowych liście maliny są w stanie wypłukać stamtąd niepotrzebne bakterie i zapobiegać ich nawrotom. Pomagają także skutecznie uporać się z żylakami. Aby złagodzić ból, polecamy wykonać okład z wywaru z liści maliny. Taki okład należy przyłożyć na bolące miejsce, a zadziała antyseptycznie, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

A czy próbowałeś kiedyś herbaty z liści malin? Ma wyjątkowe walory smakowe! Wystarczy, że zerwiesz liście maliny, następnie je wysuszysz, a na koniec zmiażdżysz i wywar gotowy! Warto go pić, ponieważ liście maliny zawierają witaminę A, B, C oraz E, są także bogate w żelazo.

Liście maliny na ból brzucha, dolegliwości kobiece, żylaki, a także na biegunkę!

Liście maliny znajdują swoje zastosowanie w przygotowywaniu nalewki. Nie od dziś wiadomo, że nalewki działają prozdrowotnie. Wystarczy, że będziesz stosować 3 mililitry nalewki z liści malin trzy razy dziennie, a pozbędziesz się problemów ze zdrowiem!

Najlepiej nakładać ją na bolące miejsca bądź obszary objęte problemami skórnymi, takimi jak trądzik. Możesz ją wykorzystać także podczas kąpieli. Aby wykonać nalewkę, zerwij liście malin, umyj je starannie, a następnie pokrój. W kolejnym kroku przygotuj butelkę.

Umieść w niej przygotowane liście malin, a następnie zalej je ok. 1 cm alkoholem, na przykład brandy. Dokładnie zamknij butelkę i pozostaw w zaciemnionym miejscu przez dwa tygodnie. Co jakiś czas nie zapominaj, by zamieszać jej zawartość. Gdy miną dwa tygodnie, odcedź nalewkę. Trzymaj w zaciemnionym naczyniu.

Uwaga! Kobiety w początkowym okresie ciąży nie powinny pić herbaty malinowej, ponieważ grozi to poronieniem. Jest to związane ze stymulacją macicy, co może doprowadzić do poronienia. Dlatego zaleca się pić herbatę malinową kobietom w zaawansowanej ciąży, ponieważ ułatwia poród.