Skuteczna maść domowej roboty z receptury dziadka – zawsze się sprawdza w bólach i obrzękach.

W dzisiejszych czasach wiele słyszy się o negatywnych właściwościach nadmiernej ilości smalcu. Dawniej ludzie spożywali go w znacznie większych proporcjach i żyli zdrowo. Okazuje się, iż smalec nie jest aż tak bardzo szkodliwy dla zdrowia. Niewątpliwe jest, aby spożywać go odpowiednio.

Smalec w porównaniu do oleju posiada o wiele wyższy stopień dymienia. Dzięki temu nie spala się ona aż tak w szybki sposób i jednocześnie nie wytwarza szybko szkodliwych bądź rakotwórczych substancji niż wtedy, kiedy przyrządza się posiłki na innym tłuszczu.

Jednym z wielu zastosowań smalcu jest to, że potrafi on leczyć! Nie trzeba specjalnie kupować drogich kosmetyków. Wnika on w głębokie warstwy skóry, przez co może on efektywnie goić oraz pomagać przy różnorodnych urazach.

Smalec posiada takie zastosowania, że nie trzeba go nawet spożywać.

Słonina posiada kwasy konserwujące substancję czynną. Następnie przesyła ją od razu do głębokich partii skóry. Spośród licznych zastosować smalcu, można wskazać głównie na leczenie: stanów zapalnych, blizn, żylaków. Kolagen dodatkowo ślicznie wygładza skórę, a także zwalcza zmarszczki.

Zmagając się z zapaleniem oskrzeli należy utłuc kilka liści kapusty np. tłuczkiem do mięs i przetrzeć skórę smalcem, a potem nałożyć liść tej kapusty. Smalec pomoże również podczas gorączki, bólu w klatce piersiowej czy też zapaleniu oskrzeli. Wystarczy dodać do niego brandy i dokładnie wymieszać. Mieszankę rozprowadzić po klatce piersiowej, a następnie położyć na nią liście kapusty i zakryć szmatką.

Połączenie smalcu wraz z nagietkiem pomoże nie tylko na bolące kolana, ale również inne dolegliwości.Smalec był stosowany na wszelkie problemy zdrowotne już od pokoleń. Spośród licznych zastosowań tego produktu można wskazać przykładowo na posmarowanie klatki piersiowej smalcem podczas problemów związanych z atakami kaszlu, jak również podczas astmy.

Ten popularny produkt można też stosować na bóle pleców, stawów albo mięśni. Ponadto efektywnie koi on skórę, a nawet uspokaja i dezynfekuje. Smalec potrafi zwalczać egzemę. To świetny produkt na żylaki, rany i siniaki. Po ukąszeniu owadów, otarciach albo małych bliznach warto zastosować także smalec.

W celu przygotowania maści należy:

rozpuścić smalec w garnku i dodać do niego kwiatki nagietka (500g smalcu:1 garść ziół). Zostawić na ogniu na 5 min, a potem na dobę. Powtarzać procedurę, czyli podgrzewać i wyłączyć 3 razy. Przecedzić przez gazę i przechowywać w chłodnym miejscu w zamkniętym pojemniku.

Domowa maść na bóle stawów

Rozpuścić 250 g smalcu i 2 garście kwiatków rumianku. Zagotować i odstawić na dobę. Na drugi dzień podgrzać i przecisnąć przez gazę. Poza rumiankiem można dać liść laurowy, łuski cebuli albo kasztanowiec.