Jest to 6-minutowy trening całego ciała. Niewidzialne ćwiczenie zostało stworzone przez lekarza wojskowego, aby pomóc Ci schudnąć.

Ten zestaw ćwiczeń został spopularyzowany w latach 80. przez pułkownika służby medycznej, który był również autorem ponad 70 prac naukowych. W tym artykule omówimy korzyści i przedstawimy ćwiczenia.

Dla kogo?

Ćwiczenia te są łatwe do wykonania o każdej porze. Ćwiczenia te są zalecane dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Ten zestaw ćwiczeń nie wymaga żadnego dodatkowego wysiłku i jest świetny dla leniwych ludzi. Są one idealne dla osób z nadwagą, ponieważ zachęcają je do ćwiczeń i pokazują, jak niewiele mogą osiągnąć.

Jaki powinien być czas trwania ćwiczeń?

Każde z ośmiu ćwiczeń trwa około 6 minut. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, najlepiej jest wykonywać ćwiczenia co najmniej raz na 60 minut. Powtarzanie sekwencji w kółko jest konieczne, aby nauczyć nasze ciało wykonywać je automatycznie, dzięki czemu nie musimy się na nich zbytnio koncentrować.

Ponieważ ćwiczenia polegają na rozluźnianiu i rozciąganiu określonych mięśni, można je wykonywać w dowolnym miejscu i czasie.

Sekwencje niewidzialnych ćwiczeń

1. podnoszenie pięty

To ćwiczenie można wykonywać na stojąco lub siedząco. Unieś pięty i napnij łydki podczas wykonywania tego ćwiczenia. Następnie podnieś pięty i spłaszcz podłogę, cofając pięty do tyłu. Ćwiczenie można powtórzyć 40 razy.

2. Unoszenie palców stóp

Palce stóp powinny być wciśnięte w podłoże. Ćwiczenie to można powtórzyć 40 razy.

3. Praca mięśni kulszowych

W miarę możliwości napnij mięśnie dolnej części pleców. Przez kilka sekund napinaj dolną część pleców. Rozluźnij się. Ćwiczenie to można powtórzyć do 50 razy.

4. Stymulowanie mięśni brzucha

To ćwiczenie uwzględnia przepływ i sposób oddychania. Wykonaj głęboki wdech przez nos i wydech przez usta. Podczas wdechu napinaj mięśnie brzucha. Następnie możesz wykonać wydech, utrzymując je w tej pozycji aż do wydechu. Po kilku powtórzeniach mięśnie zaczną się rozluźniać przy wydechu. Ćwiczenie to można powtórzyć 20 razy.

5. Praca łopatek i mięśni ramion

To ćwiczenie wymaga prawidłowej postawy. Wyprostuj plecy. Następnie wyciągnij ręce przed siebie i przyciągnij barki do siebie. Kontynuuj wdech i wydech w równomiernym rytmie. Ćwiczenie to można powtórzyć 20 razy.

6. Zaciskanie pięści

To proste: zaciśnij pięści. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie rozluźnij ręce. Ćwiczenie to można powtórzyć 50 razy.

7. Odwróć głowę

To jest jedyne ćwiczenie, które inni zauważą. Powoli, powoli i ostrożnie przechyl głowę o 90 stopni na jedną stronę. Można to powtórzyć 20 razy.

8. Rozciąganie podbródka

Możesz otworzyć lub zamknąć usta. Górna warga powinna zakrywać dolną. Następnie przesuń podbródek do przodu. Jest to doskonałe ćwiczenie na pozbycie się podwójnego podbródka. Ćwiczenie to można powtórzyć 20 razy.

To niewidzialne ćwiczenie przynosi wiele korzyści

  • Stymuluje przepływ krwi
  • Zwiększa metabolizm
  • Angażuje mięśnie, które nie są często używane
  • Aktywizuje narządy wewnętrzne
  • Zwiększa spalanie tłuszczu
  • Nie wymaga żadnej dodatkowej organizacji ani czasu.
  • Można go wykonywać w dowolnym miejscu i czasie.
  • Zmniejsza przeciążenie układu limfatycznego i stymuluje krążenie

Ćwiczenia te można wykonywać w dowolnym miejscu i czasie. Ciało będzie w stanie zautomatyzować ten proces poprzez zwiększenie liczby powtórzeń. To jest możliwe do wykonania! Przyniesie to niesamowite rezultaty!