Tłuste osady z mebli można usunąć w ciągu pięciu minut za pomocą drogich produktów dostępnych w sklepie.

Poniższe kroki sprawią, że sprzątanie kuchni będzie łatwe i szybkie.

Nie kosztuje to wiele. Aby nie używać niepotrzebnych środków chemicznych w domu i nadal mieć czystą przestrzeń, warto poznać kilka sztuczek. Aby ułatwić sobie pracę, możesz podzielić się tymi wskazówkami z innymi.

Przygotuj:

  • 200-300 g sody oczyszczonej
  • 3 łyżki mydła do mycia naczyń lub mydła w płynie
  • 60 ml octu
  • 2 łyżki stołowe oleju
  • Uzyskaj sok z 2 cytryn

Jak przygotować:

Wymieszaj wszystkie składniki razem w misce. Następnie pokryj tą mieszanką meble kuchenne. Pozostaw mieszankę do wyschnięcia na meblach kuchennych na 5 minut.

Użyj gąbki, aby usunąć pianę. Tłuszcz z narożników można usunąć za pomocą szczoteczki do zębów.

Możesz usunąć płytki ze ścian w kuchni, mieszając 4 łyżki stołowe boraksu, 100 ml octu, 100 ml płynnego amoniaku i 4 litry ciepłej wody. Użyj tej mieszanki do zwilżenia powierzchni, a następnie użyj szmatki, aby usunąć wszelkie zabrudzenia.

Soda oczyszczona to najlepszy sposób na wyczyszczenie lodówki i usunięcie brzydkich zapachów.

Połącz 4 łyżki stołowe mieszanki z 1 litrem wody. Wlej płyn do pojemnika z rozpylaczem. Spryskaj wnętrze lodówki mieszanką i pozostaw na jakiś czas. Następnie wytrzeć mieszaninę. Dzięki temu lodówka pozostanie czysta i pozbawiona nieprzyjemnego zapachu.

Możesz dłużej cieszyć się czystymi oknami kuchennymi, używając miękkiej, czystej ściereczki i kilku kropel gliceryny.

Dzięki temu szkło pozostanie czyste przez dłuższy czas, a brud i kurz nie będą się na nim osadzać. Tłuszcz i opary kuchenne, które mogą gromadzić się na oknach kuchennych, mogą powodować ich zaplamienie.